TDK CGA2B3X7S2A103M050BB
100V 10nF X7S ±20% 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour TDK CGA2B3X7S2A103M050BB.
IHS
Datasheet18 pagesIl y a 2 ans
Upverter
ODG (Origin Data Global)
Newark
HQonline
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-11.21%
SymboleEmpreinte
SnapEDA
Pièces de rechange
Ce composant
Authorized Distributors
6
Capacitance
10 nF
10 nF
Dielectric
X7S
X7S
Case/Package
0402
Voltage Rating (DC)
100 V
100 V
Tolerance
20 %
20 %
Height
500 µm
500 µm
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2012-12-21
Pièces détachées
100V 10nF X7S 卤10% 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
C Series 0402 10 nF 100 V ±20 % Tolerance X7S SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Cap Ceramic 0.01uF 100V X7S 10% Pad SMD 0402 125C T/R
Descriptions
Descriptions de TDK CGA2B3X7S2A103M050BB fournies par ses distributeurs.
Cap, Aec-Q200, 0.01Uf, 100V, Mlcc, 0402 Rohs Compliant: Yes |Tdk CGA2B3X7S2A103M050BB
Cap Ceramic 0.01uF 100V X7S 20% Pad SMD 0402 125C Automotive T/R
Multilayer Ceramic Chip Capacitors, Capacitance=10nF, LxWxT:1x0.5x0.5mm
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 100V, 20% +Tol, 20% -Tol, X7S, 22% TC, 0.01uF, Surface Mount, 0402
Cap Ceramic 0.01uF 100V X7S 20% SMD 0402 125°C Punched Paper T/R
Avnet Japan
EIA CASE SIZE: 0402, VOLTAGE: 100, CAP VALUE: 103, TOL: +/-20%, THICKNESS: 0.50 ± 0.05
CGA CERAMIC CAPACITOR 0402 (1005Metric) Ceramic Capacitor 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm X7S ±20% 10000pF