TDK C4532X7R2A225K230KA
100V 2.2uF X7R 卤10% 1812 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour TDK C4532X7R2A225K230KA.
Newark
Datasheet34 pagesIl y a 4 ans
Datasheet32 pagesIl y a 11 ans
Datasheet55 pagesIl y a 11 ans
Datasheet55 pagesIl y a 13 ans
Datasheet18 pagesIl y a 24 ans
Datasheet55 pagesIl y a 12 ans
Datasheet8 pagesIl y a 13 ans
TDK
JRH Electronics
element14 APAC
TME
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+67.04%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Pièces de rechange
Ce composant
Authorized Distributors
6
Capacitance
2.2 µF
2.2 µF
Dielectric
X7R
X7R
Case/Package
1812
Voltage Rating (DC)
100 V
100 V
Tolerance
10 %
10 %
Height
2.3 mm
2.3 mm
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
Pièces détachées
KYOCERA AVX18121C225KAT2A
1812 2.2 uF 100 V ±10 % Tolerance X7R Surface Mount Multilayer Ceramic Capacitor
1812 2.2 uF 50 V ±10% Tolerance X7R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
100V 2.2uF X7R 卤20% 1812 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
KYOCERA AVX18125C225KAT2A
1812 STANDARD 2.2UF CERAMIC MULTILAYER CAP,50VDC,+125C, X7R DIELECTRIC,+/-10% SMD
C Series 1812 2.2 uF 50 V ±10 % Tolerance X7R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Descriptions
Descriptions de TDK C4532X7R2A225K230KA fournies par ses distributeurs.
C Series 1812 2.2 uF 100 V ±10 % Tolerance X7R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 100V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 2.2uF, Surface Mount, 1812
Cap Ceramic 2.2uF 100V X7R 10% Pad SMD 1812 125C T/R
Cap Ceramic 2.2uF 100V X7R 10% SMD 1812 125°C Blister Plastic T/R
Avnet Japan
Multilayer Ceramic Chip Capacitors, Capacitance=2.2μF, LxWxT:4.5x3.2x2.3mm
CERAMIC CAPACITOR, 2.2UF, 100V, X7R, 1812
EIA CASE SIZE: 1812, VOLTAGE: 100, CAP VALUE: 2200000, TOL: +/-10%, THICKNESS: 2.30 ± 0.20