TDK C3225X8R2A684M250AB
100V 680nF X8R 卤20% 1210 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
NRND
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour TDK C3225X8R2A684M250AB.
IHS
Datasheet16 pagesIl y a 4 ans
Upverter
Tendance sur 3 mois:
-100%
SnapEDA
Empreinte
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
17,849
Authorized Distributors
1
Capacitance
680 nF
680 nF
680 nF
Dielectric
X8R
X8R
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
1210
Voltage Rating (DC)
100 V
100 V
100 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Height
2.5 mm
2.5 mm
2.5 mm
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2013-03-27
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 3 years ago)
Pièces détachées
1210 0.68 uF 100 V ±20% Tolerance X7R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
KYOCERA AVX12103C684MAT2A
1210 680 nF 25 V ±20 % Tolerance X7R Surface Mount Multilayer Ceramic Capacitor
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 100V, 20% +Tol, 20% -Tol, X7R, 15% TC, 0.68uF, Surface Mount, 1210
Multilayer Ceramic Chip Capacitors, Capacitance=0.68μF, LxWxT:3.2x2.5x1.6mm
Yageo GroupC1210C684K5RACTU
1210 C 680NF CERAMIC MULTILAYER CAPACITOR, 50 VDC, +125DEGC, X7R DIELEC, +/-10%
Descriptions
Descriptions de TDK C3225X8R2A684M250AB fournies par ses distributeurs.
Multilayer Ceramic Chip Capacitors, Capacitance=0.68μF, LxWxT:3.2x2.5x2.5mm
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 100V, 20% +Tol, 20% -Tol, X8R, 15% TC, 0.68uF, Surface Mount, 1210
Mlcc,1210,x8R,100V,0.68Μf,2.5Mm/Tape And Reel Rohs Compliant: Yes |Tdk C3225X8R2A684M250AB
Cap Ceramic 0.68uF 100V X8R 20% SMD 1210 150°C Blister Plastic T/R
EIA CASE SIZE: 1210, VOLTAGE: 100, CAP VALUE: 684, TOL: +/-20%, THICKNESS: 2.50 ± 0.30