TDK C3225X7S2A335M200AB
100V 3.3uF X7S 卤20% 1210 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
NRND
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour TDK C3225X7S2A335M200AB.
IHS
Datasheet34 pagesIl y a 4 ans
Upverter
TDK
Newark
Burklin Elektronik
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-6.90%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
EE Concierge
SymboleEmpreinte
SnapEDA
Empreinte
Télécharger
Ultra Librarian
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
47,475
Authorized Distributors
6
Capacitance
3.3 µF
3.3 µF
3.3 µF
Dielectric
X7S
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
1210
Voltage Rating (DC)
100 V
100 V
100 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Height
2 mm
2 mm
2 mm
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2012-11-19
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 3 years ago)
Pièces détachées
10V 3.3uF X7S 卤10% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Descriptions
Descriptions de TDK C3225X7S2A335M200AB fournies par ses distributeurs.
C Series 1210 3.3 uF 100 V ±20 % Tolerance X7S SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Ceramic capacitor, 3.3 µF, 100 V (DC), ±20 %, SMD 1210, X7S, C3225X7S2A335M200AB
Multilayer Ceramic Chip Capacitors, Capacitance=3.3μF, LxWxT:3.2x2.5x2mm
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 100V, 20% +Tol, 20% -Tol, X7S, 22% TC, 3.3uF, Surface Mount, 1210
Cap Ceramic 3.3uF 100V X7S 20% Pad SMD 1210 125C T/R
CAPACITOR CERAMIC 3.3UF, 100V, X7S, 20%, 1210, FULL REEL
EIA CASE SIZE: 1210, VOLTAGE: 100, CAP VALUE: 3300000, TOL: +/-20%, THICKNESS: 2.00 ± 0.20
CAP, 3.3µF, 100V, 20%, X7S, 1210; Capacitance: 3.3µF; Voltage Rating: 100V; Ceramic Capacitor Case: 1210 [3225 Metric]; Capacitance Tolerance: ± 20%; Dielectric Characteristic: X7S; Product Range: C Series TDK; Operating Tempe