TDK C2012C0G2A392J125AA
Cap Ceramic 0.0039uF 100V C0G 5% Pad SMD 0805 125C T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour TDK C2012C0G2A392J125AA.
IHS
Datasheet34 pagesIl y a 4 ans
TDK
TME
ODG (Origin Data Global)
Newark
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-49.80%
Pièces de rechange
Ce composant
Stock
69,795
Authorized Distributors
6
Capacitance
3.9 nF
3.9 nF
Voltage Rating (DC)
100 V
100 V
Tolerance
5 %
5 %
Height
1.25 mm
1.25 mm
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
Pièces détachées
100V 3.9nF C0G 卤5% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Mlcc,0805,np0,100V,3.9Nf,1.25Mm/Tape And Reel Rohs Compliant: Yes |Tdk C2012NP02A392J125AA
Samsung Electro-MechanicsCL21C392JBFNNNF
Cap Ceramic 0.0039uF 50V C0G 5% SMD 0805 125°C Embossed T/R
250V 3.9nF 卤5% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Samsung Electro-MechanicsCL21C392JBFNNNE
50V 3.9nF C0G 卤5% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 200V 3900pF C0G 0805 5% AEC-Q200
Descriptions
Descriptions de TDK C2012C0G2A392J125AA fournies par ses distributeurs.
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 100V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.0039uF, Surface Mount, 0805
Multilayer Ceramic Chip Capacitors, Capacitance=3.9nF, LxWxT:2x1.25x1.25mm
EIA CASE SIZE: 0805, VOLTAGE: 100, CAP VALUE: 3900, TOL: +/-5%, THICKNESS: 1.25 ± 0.20
Capacitor Ceramic 3900Pf 100V, C0G, 5%, 0805; Capacitance:3900Pf; Voltage(Dc):100V; Capacitor Case/Package:0805 [2012 Metric]; Capacitance Tolerance:± 5%; Dielectric Characteristic:C0G/Np0; Product Range:C Series; Qualification:-Rohs Compliant: Yes |Tdk C2012C0G2A392J125AA