TDK C2012C0G1H822J060AA
50V 8.2nF C0G 卤5% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour TDK C2012C0G1H822J060AA.
TDK
Future Electronics
Electro Sonic
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+0.00%
Capacitance
8.2 nF
8.2 nF
8.2 nF
Case/Package
0805
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
5 %
Height
600 µm
1.25 mm
1.25 mm
Introduction Date2011-09-07
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 3 years ago)
LTB Date2025-01-31
LTD Date2025-03-31
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 3 years ago)
Pièces détachées
C 0805 (2012Metric) Ceramic Capacitor 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm C0G NP0 ±5% 8200pF
CAP CER 8200PF 50V C0G/NP0 0805 / Cap Ceramic 0.0082uF 50V C0G 5% Pad SMD 0805 125°C T/R
0603 8200 pF 50 V ±5% Tolerance C0G/NP0 Multilayer Ceramic Capacitor
Ceramic Capacitor, YES, Ceramic, 50V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.0082uF, Surface Mount, 1608M/0603
50V 8.2nF C0G 卤5% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Descriptions
Descriptions de TDK C2012C0G1H822J060AA fournies par ses distributeurs.
C Series 0805 8.2 nF 50 V ±5 % Tolerance C0G SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Mlcc,0805,c0G,50V,8.2Nf,0.6Mm/Tape And Reel Rohs Compliant: Yes |Tdk C2012C0G1H822J060AA
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.0082uF, Surface Mount, 0805
Cap Ceramic 0.0082uF 50V C0G 5% Pad SMD 0805 125C Low ESR T/R
Multilayer Ceramic Chip Capacitors, Capacitance=8.2nF, LxWxT:2x1.25x0.6mm
EIA CASE SIZE: 0805, VOLTAGE: 50, CAP VALUE: 8200, TOL: +/-5%, THICKNESS: 0.60 ± 0.10