TDK C2012C0G1H562J060AA
50V 5.6nF C0G 卤5% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour TDK C2012C0G1H562J060AA.
IHS
Datasheet57 pagesIl y a 3 ans
TDK
Electro Sonic
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+0.00%
Stock
39,281
Authorized Distributors
4
Capacitance
5.6 nF
5.6 nF
Case/Package
0805
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
Tolerance
5 %
5 %
Height
600 µm
1.25 mm
Introduction Date2011-09-07
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 3 years ago)
LTB Date2025-01-31
LTD Date2025-03-31
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 3 years ago)
Pièces détachées
KYOCERA AVX0805YA562JAT2A
0805 5.6 nF 16 V ±5 % Tolerance C0G/NP0 SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Mlcc,0805,c0G,100V,5.6Nf,1.25Mm/Tape And Reel Rohs Compliant: Yes |Tdk C2012C0G2A562J125AA
0805 5.1 nF 50 V ±5% Tolerance C0G SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Descriptions
Descriptions de TDK C2012C0G1H562J060AA fournies par ses distributeurs.
C 0805 (2012Metric) Ceramic Capacitor 0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm C0G NP0 ±5% 5600pF
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.0056uF, Surface Mount, 0805
Cap Ceramic 0.0056uF 50V C0G 5% Pad SMD 0805 125C Low ESR T/R
Multilayer Ceramic Chip Capacitors, Capacitance=5.6nF, LxWxT:2x1.25x0.6mm
Cap Ceramic 0.0056uF 50V C0G 5% SMD 0805 125°C T/R
Avnet Japan
EIA CASE SIZE: 0805, VOLTAGE: 50, CAP VALUE: 5600, TOL: +/-5%, THICKNESS: 0.60 ± 0.10
CAP, MLCC, 5600PF, 50V, C0G/NP0, 0805; Capacitance:5600pF; Voltage(DC):50V; Voltage(AC):-; Capacitor Case / Package:0805 [2012 Metric]; Capacitance Tolerance:± 5%; Dielectric Characteristic:C0G / NP0; Product Range:C Series RoHS Compliant: Yes