TDK C1632X7R0J225M115AC
Cap Ceramic 2.2uF 6.3V X7R 20% Wide Terminal SMD 0612 125C T/R
Obsolete
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour TDK C1632X7R0J225M115AC.
IHS
Datasheet8 pagesIl y a 7 ans
Ciiva
Newark
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
23,159
Authorized Distributors
0
Capacitance
2.2 µF
2.2 µF
Dielectric
X7R
X7R
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
Voltage Rating (DC)
6.3 V
6.3 V
Tolerance
20 %
20 %
Height
1.15 mm
950 µm
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2011-08-16
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2018-04-30
LTD Date2018-10-30
Pièces détachées
Cap Ceramic 2.2uF 10V X7R 20% Wide Terminal SMD 0612 125C T/R
C Series 0603 2.2 uF 6.3 V ±20% Tolerance X7R Multilayer Ceramic Capacitor
6.3V 2.2uF X7R ±20% 0805 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
KYOCERA AVX0612ZC225MAT2A
Cap Ceramic 2.2uF 10V X7R 20% SMD 0612 125°C Embossed T/R
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, X7R, 15% TC, 2.2uF, Surface Mount, 0603
Descriptions
Descriptions de TDK C1632X7R0J225M115AC fournies par ses distributeurs.
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, X7R, 15% TC, 2.2uF, Surface Mount, 0612
EIA CASE SIZE: 0612, VOLTAGE: 6.3, CAP VALUE: 2200000, TOL: +/-20%, THICKNESS: 1.15 ± 0.15
CAPACITOR CERAMIC 2.2UF, 6.3V, X7R, 20%, 0612; Product Range:TDK - C Series; Capacitance:2.2µF; Capacitance Tolerance:± 20%; Dielectric Characteristic:X7R; Voltage Rating:6.3V; Capacitor Case Style:0612 [1632 Metric]; No. of Pins:2 ;RoHS Compliant: Yes