TDK C1608X8R1H222M080AA
C 0603 (1608Metric) Ceramic Capacitor 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm X8R ±20% 2200pF
NRND
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour TDK C1608X8R1H222M080AA.
Tendance sur 3 mois:
+0.00%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
EE Concierge
Stock
78,349
Authorized Distributors
3
Capacitance
2.2 nF
2.2 nF
2.2 nF
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Introduction Date2012-11-19
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 3 years ago)
Pièces détachées
Mlcc,0603,x7R,100V,2.2Nf,0.8Mm/Tape And Reel Rohs Compliant: Yes |Tdk CGA3E2X7R2A222M080AA
100V 2.2nF JB 卤20% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Ceramic Capacitor, Ceramic, 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, X7R, 15% TC, 0.0022uF, Surface Mount, 0603
100V 2.2nF X5R 卤20% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
0603 (1608Metric) CERAMIC CAPACITOR GRM 100V 2200pF ±20% X7R
Yageo GroupC0603C222M5RACTU
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50V 2200pF X7R 0603 20%
Descriptions
Descriptions de TDK C1608X8R1H222M080AA fournies par ses distributeurs.
Multilayer Ceramic Chip Capacitors, Capacitance=2.2nF, LxWxT:1.6x0.8x0.8mm
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, X8R, 15% TC, 0.0022uF, Surface Mount, 0603
Mlcc,0603,x8R,50V,2.2Nf,0.8Mm/Tape And Reel Rohs Compliant: Yes |Tdk C1608X8R1H222M080AA
EIA CASE SIZE: 0603, VOLTAGE: 50, CAP VALUE: 222, TOL: +/-20%, THICKNESS: 0.80 ± 0.10