TDK C1608X7S1A225K080AC
10V 2.2uF X7S 卤10% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour TDK C1608X7S1A225K080AC.
TME
Datasheet57 pagesIl y a 3 ans
TDK
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+59.79%
Pièces de rechange
Ce composant
Authorized Distributors
6
Capacitance
2.2 µF
1 µF
Dielectric
X7S
X7S
Voltage Rating (DC)
10 V
10 V
Tolerance
10 %
10 %
Introduction Date2012-08-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
Pièces détachées
CGA Series 0603 2.2 uF 10 V ±10 % Tolerance X7S SMT Multilayer Ceramic Capacitor
6.3V 2.2uF X7S 卤10% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
25V 2.2uF X7S ±10% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
16V 2.2uF X7S 卤10% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
10V 2.2uF X7S ±10% 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0603 2.2uF 25volts X7S 20%
Descriptions
Descriptions de TDK C1608X7S1A225K080AC fournies par ses distributeurs.
Multilayer Ceramic Chip Capacitors, Capacitance=2.2μF, LxWxT:1.6x0.8x0.8mm
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 10V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7S, 22% TC, 2.2uF, Surface Mount, 0603
Cap, 2.2Uf, 10V, Mlcc, 0603 Rohs Compliant: Yes |Tdk C1608X7S1A225K080AC
Cap Ceramic 2.2uF 10V X7S 10% SMD 0603 125°C Punched Paper T/R
Avnet Japan
Cap Ceramic 2.2uF 10V X7S 10% Pad SMD 0603 125C Low ESR T/R
EIA CASE SIZE: 0603, VOLTAGE: 10, CAP VALUE: 225, TOL: +/-10%, THICKNESS: 0.80 ± 0.10