TDK C1608X7R1H104M080AA
50V 100nF X7R 卤20% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
NRND
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour TDK C1608X7R1H104M080AA.
IHS
Datasheet57 pagesIl y a 3 ans
TDK
element14 APAC
Future Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-5.94%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
EE Concierge
SymboleEmpreinte
SnapEDA
3DTélécharger
Authorized Distributors
6
Capacitance
100 nF
100 nF
100 nF
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 3 years ago)
Pièces détachées
Yageo GroupC0603C104M5RACTU
Samsung Electro-MechanicsCL10B104MB8NNNC
Yageo GroupC0603C104M4RACTU
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 16V, 20% +Tol, 20% -Tol, X7R, 15% TC, 0.1uF, Surface Mount, 0603
16V 100nF X7R ±20% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Samsung Electro-MechanicsCL10B104MO8NNNC
CAP CER 0.1UF 16V X7R 0603 / 0.1 µF ±20% 16V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
KYOCERA AVX06035C104MAT2A
0603 100 nF 50 V ±20 % Tolerance X7R Surface Mount Multilayer Ceramic Capacitor
Descriptions
Descriptions de TDK C1608X7R1H104M080AA fournies par ses distributeurs.
C Series 0603 0.1 uF 50 V ±20 % Tolerance X7R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 20% +Tol, 20% -Tol, X7R, 15% TC, 0.1uF, Surface Mount, 0603
TDK C1608X7R1H104M080AA CERAMIC CAPACITOR, 0.1UF, 50V, X7R, 20%, 0603
Cap Ceramic 0.1uF 50V X7R 20% Pad SMD 0603 125C Low ESR T/R
Multilayer Ceramic Chip Capacitors, Capacitance=0.1μF, LxWxT:1.6x0.8x0.8mm
Cap Ceramic 0.1uF 50V X7R 20% SMD 0603 125°C T/R
Avnet Japan
EIA CASE SIZE: 0603, VOLTAGE: 50, CAP VALUE: 100000, TOL: +/-20%, THICKNESS: 0.80 ± 0.10
Cap .1Uf 50Vdc X7R 20% Smd 0603 Rohs Compliant: Yes
CERAMIC Capacitor, 0.1UF, 50V, X7R, 20%,; CERAMIC Capacitor, 0.1UF, 50V, X7R, 20%, 0603; Product Range:C Series; Capacitance:0.1 F; Capacitance Tolerance: 20%; Dielectric Characteristic:X7R; Voltage Rating:50V; Ceramic Capacitor Case:0603 ^1608 Metric]; Packaging:Cut Tape