TDK C1005X7S0G105M050BC
4V 1uF X7S 卤20% 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour TDK C1005X7S0G105M050BC.
Tendance sur 3 mois:
+0.00%
Pièces de rechange
Ce composant
Stock
62,209
Authorized Distributors
4
Capacitance
1 µF
2.2 µF
Dielectric
X7S
X7S
Voltage Rating (DC)
4 V
4 V
Tolerance
20 %
20 %
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2012-08-21
Pièces détachées
Ceramic Capacitor, YES, Ceramic, 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, X7S, 22% TC, 1uF, Surface Mount, 1608M/0603
10V 1uF X7S ±10% 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Multilayer Ceramic Capacitor, LLL Series, 1 - F, - 20%, X7S, 6.3 V, 0306 [0816 Metric]
Ceramic Capacitor, YES, Ceramic, 6.3V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7S, 22% TC, 1uF, Surface Mount, 1608M/0603
Descriptions
Descriptions de TDK C1005X7S0G105M050BC fournies par ses distributeurs.
C 0402 (1005Metric) Ceramic Capacitor 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm X7S ±20% 1muF
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 4V, 20% +Tol, 20% -Tol, X7S, 22% TC, 1uF, Surface Mount, 0402
Multilayer Ceramic Chip Capacitors, Capacitance=1μF, LxWxT:1x0.5x0.5mm
Mlcc,0402,x7S,4V,1Μf,0.5Mm/Tape And Reel Rohs Compliant: Yes |Tdk C1005X7S0G105M050BC
EIA CASE SIZE: 0402, VOLTAGE: 4, CAP VALUE: 1000000, TOL: +/-20%, THICKNESS: 0.50 ± 0.05