TDK C1005X7R1H331K050BA
Multilayer Ceramic Capacitor, 330 pF, 50 V, ± 10%, X7R, 0402 [1005 Metric]
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour TDK C1005X7R1H331K050BA.
IHS
Datasheet57 pagesIl y a 3 ans
Upverter
TDK
Newark
Future Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+0.00%
SnapEDA
Empreinte
Stock
48,323
Authorized Distributors
1
Capacitance
330 pF
330 pF
330 pF
Dielectric
X7R
X7R
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2012-08-21
Pièces détachées
50V 330pF X7R ±10% 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
TAIYO YUDENUMK105B7331KV-F
Multilayer Ceramic Capacitors (High dielectric type), 50V, 330 pF, ± 10 %, 0402, X7R, RoHS
Samsung Electro-MechanicsCL05B331KB5NNND
0402 330 pF 50 V ±10% Tolerance X7R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Descriptions
Descriptions de TDK C1005X7R1H331K050BA fournies par ses distributeurs.
50V 330pF X7R 卤10% Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.00033uF, Surface Mount, 0402
Cap Ceramic 330pF 50V X7R 10% Pad SMD 0402 125C Low ESR T/R
CAPACITOR CERAMIC, 330PF, 50V, X7R, 10%, 0402
Multilayer Ceramic Chip Capacitors, Capacitance=330pF, LxWxT:1x0.5x0.5mm
EIA CASE SIZE: 0402, VOLTAGE: 50, CAP VALUE: 330, TOL: +/-10%, THICKNESS: 0.50 ± 0.05
CERAMIC CAPACITOR, 330PF, 50V, X7R, 10%,; CERAMIC CAPACITOR, 330PF, 50V, X7R, 10%, 0402; Capacitance: 330pF; Voltage Rating: 50V; Ceramic Capacitor Case: 0402 ^1005 Metric]; Capacitance Tolerance: ± 10%; Dielectric Characteristic: X7R; Product Range: C Series; MSL: -; No. of Pins: 2