TDK C1005C0G1H1R5B050BA
Ceramic capacitor, 1.5 pF, 50 V (DC), ±0.1 pF, SMD 0402 (1005), C0G, C1005C0G1H1R5B050BA
NRND
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour TDK C1005C0G1H1R5B050BA.
IHS
Datasheet57 pagesIl y a 3 ans
TDK
element14 APAC
Newark
Future Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+0.00%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
EE Concierge
SymboleEmpreinte
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
46,893
Authorized Distributors
4
Capacitance
1.5 pF
1.5 pF
1.5 pF
Dielectric
C0G
C0G
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
0402
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
Height
500 µm
500 µm
Introduction Date2012-08-21
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 3 years ago)
LTB Date2025-01-31
LTD Date2025-03-31
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 3 years ago)
Pièces détachées
0402 1.5 pF 50 V ±0.25 pF Tolerance C0G SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 50V 1.5pF C0G 0402 0.25pF
TAIYO YUDENUMK105CG1R5CV-F
Cap, Mlcc, 0402, 50V, C0G, 1.50.25Pf, T&r Rohs Compliant: Yes |Taiyo Yuden UMK105CG1R5CV-F
Cap Ceramic 1.5pF 50V C0G 0.25pF Pad SMD 0402 125C T/R
Samsung Electro-MechanicsCL05C1R5BB5NNNC
50V 1.5pF C0G 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Cap Ceramic 1.5pF 100V C0G 0.25pF Pad SMD 0402 125C T/R
Descriptions
Descriptions de TDK C1005C0G1H1R5B050BA fournies par ses distributeurs.
CERAMIC CAPACITOR 1.5PF 50V, C0G, 0.1pF, 0402, FULL REEL
C 0402 (1005Metric) Ceramic Capacitor 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm C0G NP0 ±0.1pF 1.5pF
Cap Ceramic 1.5pF 50V C0G 0.1pF Pad SMD 0402 125°C T/R
C Series 0402 1.5 pF 50 V ±0.1 pF Tolerance C0G SMT Multilayer Ceramic Capacitor
50V 1.5pF C0G Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Multilayer Ceramic Chip Capacitors, Capacitance=1.5pF, LxWxT:1x0.5x0.5mm
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 6.67% +Tol, 6.67% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 1.5e-06uF, Surface Mount, 0402
EIA CASE SIZE: 0402, VOLTAGE: 50, CAP VALUE: 1.5, TOL: +/-0.10PF, THICKNESS: 0.50 ± 0.05
CAP 1.5PF 50VDC C0G .10PF SMD 0402