TDK C1005C0G1H020B050BA
50V 2pF C0G 0402 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
NRND
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour TDK C1005C0G1H020B050BA.
IHS
Datasheet57 pagesIl y a 3 ans
TDK
element14 APAC
Newark
Future Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-23.08%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
EE Concierge
SymboleEmpreinte
Ultra Librarian
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Capacitance
2 pF
2 pF
2 pF
Dielectric
C0G
C0G
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
0402
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
Height
500 µm
500 µm
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2012-08-21
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 3 years ago)
Pièces détachées
0402 2 pF 50 V ±0.25 pF Tolerance NP0 SMT Multilayer Ceramic Capacitor
0402 2 pF 50 V ±0.25 pF Tolerance C0G SMT Multilayer Ceramic Capacitor
0402 2 pF 50 V ±0.1 pF Tolerance C0G SMT Multilayer Ceramic Capacitor
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 0402 2.0pF 50volts C0G +/-0.25pF
TAIYO YUDENUMK105CG020CV-F
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 2pF 50V C0G 0402 +/-.25pF Gen Purp
SMD Multilayer Ceramic Capacitor, CGA Series, 2 pF, 0.25pF, C0G / NP0, 50 V, 0402 [1005 Metric]
Descriptions
Descriptions de TDK C1005C0G1H020B050BA fournies par ses distributeurs.
TDK C1005C0G1H020B050BA CERAMIC CAPACITOR 2PF 50V, C0G/NP0, 0.1pF, 0402
C 0402 (1005Metric) Ceramic Capacitor 0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm C0G NP0 ±0.1pF 2pF
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 2e-06uF, Surface Mount, 0402
Cap Ceramic 2pF 50V C0G 0.1pF Pad SMD 0402 125C Low ESR T/R
Multilayer Ceramic Chip Capacitors, Capacitance=2pF, LxWxT:1x0.5x0.5mm
Cap 2Pf 50Vdc C0G .10Pf Smd 0402 Rohs Compliant: Yes
EIA CASE SIZE: 0402, VOLTAGE: 50, CAP VALUE: 2, TOL: +/-0.10PF, THICKNESS: 0.50 ± 0.05
CERAMIC CAPACITOR 2PF 50V, C0G/NP0, 0.1pF, 0402, FULL REEL; Capacitance: 2pF; Voltage Rating: 50V; Ceramic Capacitor Case: 0402 ^1005 Metric]; Capacitance Tolerance: ± 0.1pF; Dielectric Characteristic: C0G /