TDK C0603X7R1E221M030BA
25V 220pF X7R 卤20% Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
NRND
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour TDK C0603X7R1E221M030BA.
IHS
Datasheet57 pagesIl y a 3 ans
TDK
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
EE Concierge
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
28,856
Authorized Distributors
0
Capacitance
220 pF
220 pF
220 pF
Dielectric
X7R
X7R
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
25 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Height
300 µm
300 µm
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2012-08-21
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 3 years ago)
LTB Date2019-10-01
LTD Date2020-03-01
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 3 years ago)
Pièces détachées
25V 220pF X7R 卤20% 0201 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
CAP CER 220PF 50V X7R 0201 / Cap Ceramic 220pF 50V X7R 20% Pad SMD 0201 125°C T/R
50V 220pF X7R 卤20% 0201 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
16V 220pF X7R 卤20% 0201 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
25V 220pF X7R ±10% 0201 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
CAP CER 220PF 25V X7R 0201 / 220 pF ±10% 25V Ceramic Capacitor X7R 0201 (0603 Metric)
Descriptions
Descriptions de TDK C0603X7R1E221M030BA fournies par ses distributeurs.
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, X7R, 15% TC, 0.00022uF, Surface Mount, 0201
Cap Ceramic 220pF 25V X7R 20% Pad SMD 0201 125C T/R
Multilayer Ceramic Chip Capacitors, Capacitance=220pF, LxWxT:0.6x0.3x0.3mm
EIA CASE SIZE: 0201, VOLTAGE: 25, CAP VALUE: 220, TOL: +/-20%, THICKNESS: 0.30 ± 0.03