TDK B72210S271K101
B722 Series 350 V 275 Vrms 710 V Clamp 2500 A 220 pF StandarD Leaded Varistor
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour TDK B72210S271K101.
IHS
Datasheet46 pagesIl y a 14 ans
Farnell
Future Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-6.77%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
5
Resistance
Mount
Radial, Through Hole
Radial, Through Hole
Case/Package
Metal
Radial
Radial
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Power Rating
400 mW
400 mW
400 mW
Composition
Metal Oxide
Metal Oxide
Temperature Coefficient
Introduction Date2001-04-05
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
PanasonicERZ-E08A511
845V 0.4W 150pF@1kHz 67J 410V 320V 510V 2500A Radial Leaded Varistors ROHS
PanasonicERZ-E07A471
775V 0.3W 47J 170pF@1kHz 385V 300V 470V 1250A Radial Leaded Varistors ROHS
PanasonicERZ-E07A511
In a Pack of 25, Panasonic ZNR Series Disc Varistor 140pF 25A, Clamping 845V, Varistor 510V
TVS Varistor, 300 V, 385 V, StandarD Series, 775 V, Disc 10mm, Metal Oxide Varistor (MOV)
TVS Varistor, MOV, 320 V, 420 V, StandarD, 840 V, Disc 10mm, Metal Oxide Varistor (MOV)
LittelfuseV275LA10P
Littelfuse V275LA10P Varistor, Circuit Protection;275VAC;710V;2500A;Metal Oxide;200pF;Radial
Descriptions
Descriptions de TDK B72210S271K101 fournies par ses distributeurs.
Varistor Temperature range: -40 ... 85 °C Code: S10K275 IEC-climate category: 40/85/56 Pitch: 7.5 mm Direct voltage max.: 350 V Energy: 43 J Surge current: 2.5 kA
METAL OXIDE VARISTOR; Suppressor Type:Va; METAL OXIDE VARISTOR, 350V 710V RAD; Peak Surge Current @ 8/20µS:2.5kA; Varistor Case:Disc 10mm; Clamping Voltage Vc Max:710V; Peak Energy (10/1000uS):43J; Voltage Rating VDC:350V; Voltage Rating VAC:275V
VARISTOR, 43.0J, 275VAC; Series:B722; Voltage Rating, AC:275V; Suppressor Type:Varistor; Voltage Rating, DC:350V; Peak Pulse Current IPP @ 8/20µs:2500A; Voltage, Clamping 8/20µs Max:710V; Max Transient Energy 10/1000µs:43J; Capacitance:195pF; Termination Type:Radial Leaded; Case Style:Radial; Approval Category:UL, CSA; Body Diameter:12.5mm; External Depth:0.8mm; External Length / Height:15mm; Lead Length:30mm; Lead Spacing:7.5mm; Temp, Op. Max:85°C; Temp, Op. Min:-40°C; Tolerance, Varistor Voltage +:10%; Transient Energy:43J; Voltage, Clamping Max:77V; Voltage, Varistor:430V; Voltage, Varistor at 1mA:430V; Voltage, Varistor at 1mA Max:473V; Voltage, Varistor at 1mA Min:387V