TDK B57301V2472J060
Thermistor NTC 4.7K Ohm 5% 2-Pin 0603 Surface Mount Solder Pad 3635K >= -3.5 T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour TDK B57301V2472J060.
TDK
Datasheet28 pagesIl y a 7 ans
Datasheet0 pageIl y a 0 an
IHS
element14 APAC
Newark
Farnell
Pièces de rechange
Ce composant
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
49,373
Authorized Distributors
4
Resistance
4.7 kΩ
4.7 kΩ
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
0603
Hold Current
Trip Current
Time to Trip
Power Rating
180 mW
180 mW
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.70
Introduction Date2006-05-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
Pièces détachées
PanasonicERT-J1VT472J
PANASONIC ELECTRONIC COMPONENTS - ERTJ1VT472J - THERMISTOR, NTC, 0603, 4K7
Thermistor NTC 4.7K Ohm 5% 2-Pin 0603 Surface Mount Solder Pad 3987K Paper T/R
PanasonicERT-J1VR472J
Thermistor NTC 4.7K Ohm 5% 2-Pin 0603 Surface Mount Solder Pad 4300K T/R
Thermistor NTC 4.7K Ohm 5% 2-Pin 0603 Surface Mount Solder Pad 3545K Paper T/R
Thermistor NTC 4.7K Ohm 3% 2-Pin 0603 Surface Mount Solder Pad 3545K T/R
PanasonicERT-J1VR472H
Thermistor NTC 4.7K Ohm 3% 2-Pin 0603 Surface Mount Solder Pad 4300K T/R
Descriptions
Descriptions de TDK B57301V2472J060 fournies par ses distributeurs.
Chip NTC Thermistors (Sensor), Resistance (at 25°C)=4.7kΩ, Resistance Tolerance (at 25°C)=±3%
Thermistor NTC 4.7KOhm 5% 2-Pin 0603 Cardboard T/R
EPCOS B57301V2472J60 THERMISTOR, NTC, 4K7, 0603
THERMISTOR, NTC, 4K7, 0603; Thermistor Type:NTC; Resistance:4.7kohm; Thermistor Tolerance:± 5%; Beta Value (K):3650K; Thermistor Case Style:0603; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Max:125°C; SVHC:No SVHC (19-Dec-2012); Beta Value Lower Limit Temperature:25°C; Operating Temperature Range:-55°C to +125°C; Package / Case:0603; Power Dissipation Ptot Max:180mW; Resistance Tolerance:± 5%; Series:B573; Temperature Upper Limit Beta Value:100°C