TDK B32672P5684K000
Film Capacitor, Polypropylene, 520V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.68uF, Through Hole Mount
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour TDK B32672P5684K000.
TDK
Datasheet28 pagesIl y a 5 ans
Newark
Ciiva
EPCOS
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
Restocked
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginBrazil, India, Mainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00.70
Introduction Date2012-12-06
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 3 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 3 years ago)
Pièces détachées
Yageo GroupR463N368050M2K
Film Capacitor, Polypropylene, 630V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.68uF, Through Hole Mount
Yageo GroupR46KN368050M2K
Film Capacitor, Polypropylene, 560V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.68uF, Through Hole Mount
Yageo GroupR46KN368000M2K
FILM CAP MKP X2 0.68µF 10%.305Vac LS 15mm
Descriptions
Descriptions de TDK B32672P5684K000 fournies par ses distributeurs.
Metallized Polypropylene Capacitors (MKP/MFP), 0.68uF, 520V DC, 8.5mm(W) x 14.5mm(H) x 18mm(L)
Film Capacitor, B32672P Series, 0.68 F, 10%, Pp (Polypropylene), 520 V Rohs Compliant: Yes |Epcos B32672P5684K000
FILM CAPACITOR Radial Film Capacitor 10% 680nF 520V
CAP, 0.68µF, 520V, 10%, PP; Capacitance: 0.68µF; Voltage Rating: 520V; Capacitor Dielectric Type: PP (Polypropylene); Capacitance Tolerance: ± 10%; Product Range: B32672P Series; Capacitor Case Style: -; Capacitor Terminals: Ra