TDK B32654A4225J
Cap Film 2.2uF 400V PP 5% (31.5 X 14 X 24.5mm) Radial Wound 27.5mm 110C Automotive Bulk
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour TDK B32654A4225J.
IHS
Datasheet39 pagesIl y a 13 ans
TME
Newark
Future Electronics
Farnell
Pièces détachées
PanasonicECW-FD2W225JB
Cap Film 2.2uF 450V PP 5% (17.5 X 11.1 X 19.3mm) Radial 7.5mm 110C Bulk
PanasonicECW-F2W225JA
Film Capacitor, Polypropylene, 450V, 5% +Tol, 5% -Tol, 2.2uF, Through Hole Mount
Film Capacitor, Polypropylene, 400V, 5% +Tol, 5% -Tol, 2.2uF, Through Hole Mount
PanasonicECW-F4225JL
Yageo GroupR75MR42204040J
Descriptions
Descriptions de TDK B32654A4225J fournies par ses distributeurs.
General Purpose Film Capacitor, 2.2 uF, 200 V, 400 V, ± 5%, Metallized PP, Radial Box - 2 Pin
Capacitor 2.2 uF 400 Volt-200 Volt AC Plyp 5% 31.5 X 14 X 24.5mm Radial 27.5mm Bulk
FILM CAP MKP BOX 2.2µF 5% 400Vdc LS 27.5mm
CAPACITOR, 2.2UF, 400V; Capacitance:2.2µF; Capacitance Tolerance:± 5%; Capacitor Dielectric Type:Polypropylene (PP); Voltage Rating:400V; Life Time @ Temperature:200000 hours @ 40°C; Capacitor Case Style:-; Capacitor Terminals:Radial;RoHS Compliant: Yes
CAPACITOR, 2.2UF, 400V; Capacitance:2.2µF; Capacitance Tolerance:± 5%; Capacitor Dielectric Type:Polypropylene (PP); Voltage Rating:400V; Life Time @ Temperature:200000 hours @ 40°C; Capacitor Case Style:-; Capacitor Terminals:Radial Leaded; Lead Spacing:27.5mm; Operating Temperature Range:-55°C to +100°C; SVHC:Dibutyl phthalate (DBP) (18-Jun-2012); Capacitor Mounting:Through Hole; Climatic Category:55/100/56; External Depth:24.5mm; External Length / Height:31.5mm; External Width:14mm; Flammability Rating:UL94V-0; No. of Pins:2; Operating Temperature Max:100°C; Operating Temperature Min:-55°C; Terminal Type:Radial Leaded; Termination Type:Radial Leaded; Tolerance +:5%; Tolerance -:5%; Voltage Rating V AC:200V; Voltage Rating V DC:400V