TDK B32529C103K
Cap Film 0.01uF 63V PET 10%( 7.3 X 2.5 X 6.5mm) Radial Stacked 5mm 125C Automotive Bulk
Obsolete
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour TDK B32529C103K.
IHS
Datasheet45 pagesIl y a 12 ans
element14 APAC
Future Electronics
element14
Newark
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
Restocked
Introduction Date2000-04-01
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Film Capacitor, Polyester, 63V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.01uF, Through Hole Mount, 2810
Yageo GroupR82EC2100DQ50K
Film Capacitor, Polyester, 100V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.01uF, Through Hole Mount
Cap Film 0.01uF 63V PET 10%( 7.2 X 2.5 X 6.5mm) Radial 5mm 100C Bulk
Cap Film 0.01uF 100V PET 10%( 7.3 X 2.5 X 6.5mm) Radial Stacked 5mm 125C Automotive T/R
Cap Film 0.01uF 250V PET 10% (7.3 X 2.5 X 6.5mm) Radial Wound 5mm 125C Automotive Bulk
Cap Film 0.01uF 250V PET 10%( 7.3 X 2.5 X 6.5mm) Radial Stacked 5mm 125C Automotive T/R
Descriptions
Descriptions de TDK B32529C103K fournies par ses distributeurs.
Film Capacitor, Polyester, 63V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.01uF, Through Hole Mount
Cap Film 0.01uF 63VDC/40VAC PET 10% 7.2 X 2.5 X 6.5mm RDL 5mm Bulk
Capacitor Capacitance tolerance: ±10% Dielectric: Metallised Polyester Foil IEC-climate category: 55/125/56 Pitch: 5 mm Capacitance: 10 nF Rated voltage: 63 VDC / 40 VAC ø d: 0.5 mm
CAPACITOR, 10.0NF, 63V; Capacitance:10nF; Tolerance, Capacitance:± 10%; Series:B32529; Voltage, Rating:63V dc; Capacitor Dielectric Type:Polyester; Case Style:Radial; Lead Spacing:5mm; Termination Type:Radial Leaded; Temp, Op. Max:100°C; Temp, Op. Min:-55°C; Climatic Category:55/100/56; External Depth:2.5mm; External Length / Height:6.5mm; Lead Diameter:0.5mm; Lead Length:6mm; Operating Temperature Range:-55°C to +100°C; Power Factor:0.007; Power Factor Frequency:1kHz; Resistance, Insulation:15000Mohm; Temperature, Power Factor:20°C; Terminal Type:Radial Leaded; Tolerance, +:10%; Tolerance, -:10%; Voltage Rating, AC:40V; Voltage Rating, DC:63V; Width, External:7.2mm