Yageo Group R82EC2100DQ50K
Film Capacitor, Polyester, 100V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.01uF, Through Hole Mount
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Yageo Group R82EC2100DQ50K.
Farnell
Newark
JRH Electronics
element14 APAC
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+20.03%
Capacitance
10 nF
10 nF
10 nF
Mount
PCB, Through Hole
Voltage Rating (DC)
100 V
100 V
100 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Termination
Height - Seated (Max)
6.5024 mm
6.604 mm
6.604 mm
Introduction Date2010-04-16
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Pièces détachées
Cap Film 0.01uF 100V PET 10%( 7.3 X 2.5 X 6.5mm) Radial Stacked 5mm 125C Automotive T/R
Cap Film 0.01uF 100V PET 10% (7.3 X 2.5 X 6.5mm) Radial Stacked 5mm 125C Automotive Ammo
Yageo GroupRSBEC2100Z300K
Descriptions
Descriptions de Yageo Group R82EC2100DQ50K fournies par ses distributeurs.
Cap Film 0.01uF 100V PET 10% (7.2 X 2.5 X 6.5mm) Radial Plastic Rectangular Can 5mm 105C Automotive Ammo
AEC-Q200 Metallized Polyester Film Capacitor, 10nF, 63VAC, 100VDC, 10%
Capacitor;Polyester Metallized;Cap 0.01 uF;Tol 10%;Vol-Rtg 100 VDC;Radial
CAP FILM 10000PF 10% 100VDC RAD / 10000 pF Film Capacitor 63V 100V Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked Radial