TAIYO YUDEN MDMK2020T2R2MM
Inductor Power Shielded Wirewound 2.2uH 20% 1MHz Metal 1.45A 0.109Ohm DCR T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour TAIYO YUDEN MDMK2020T2R2MM.
Newark
Datasheet12 pagesIl y a 5 ans
JRH Electronics
Taiyo Yuden SCT
Electro Sonic
_legacy Avnet
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-36.51%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
91,545
Authorized Distributors
6
Inductance
2.2 µH
2.2 µH
Tolerance
20 %
20 %
Current Rating
1.45 A
1.45 A
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
109 mΩ
109 mΩ
Q Factor
Test Frequency
1 MHz
1 MHz
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2012-05-14
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Pièces détachées
Inductor Power Chip Shielded Wirewound 2.2uH 20% 1MHz Ferrite 1.47A 0.1608Ohm DCR 1008 T/R
Inductor Power Chip Shielded Wirewound 2.2uH 20% 1MHz Ferrite 1.75A 0.0816Ohm DCR 1212 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 2.2uH 20% 1MHz Ferrite 1.5A 0.14Ohm DCR 0806 T/R
Inductor Power Chip Shielded Multi-Layer 2.2uH 20% 1MHz Ferrite 1.5A 0.138Ohm DCR 1008 T/R
Inductor Power Shielded Multi-Layer 2.2uH 20% 1MHz Ferrite 1.5A 0.09Ohm DCR 1008 T/R
Inductor Power Shielded Wirewound 2.2uH 20% 1MHz Ferrite 2.2A 81mOhm DCR 1515 Blister T/R
Descriptions
Descriptions de TAIYO YUDEN MDMK2020T2R2MM fournies par ses distributeurs.
General Purpose Inductor, 2.2uH, 20%, 1 Element, Metal-Core, SMD, 0808
Metal Core SMD Power Inductors (MCOIL™, MD series), 1.45A, 2.2 uH, ± 20 %, MDMK2020, RoHS
Taiyo Yuden SCT
LLDND2020MKT2R2MM,1MHz 1.75A 1.45A 2.2¦ÌH 109m¦¸ ¡À20% SMD,2X2MM , 2mm*2mm*1.2mm
FIXED IND 2.2UH 1.45A 109MOHM SM
FIXED IND 2.2UH 1.45A 109 MOHM
Inductor, Shielded, 2.2Uh, 1.75A, Smd; Inductance:2.2Μh; Rms Current (Irms):1.45A; Inductor Construction:Shielded; Saturation Current (Isat):1.75A; Product Range:Mcoil Md Series; Dc Resistance Max:0.109Ohm; Inductance Tolerance:± 20%rohs Compliant: Yes |Taiyo Yuden MDMK2020T2R2MM