STMicroelectronics SMBJ8.5CA-TR
SMBJ Series 600 W 9.9 V Bi Directional Surface Mount TVS Diode - DO-214AA
IHS
Datasheet10 pagesIl y a 14 ans
Future Electronics
Farnell
HQonline
STMicroelectronics SCT
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+51.54%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
SnapEDA
Empreinte
Télécharger
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Polarity
Bidirectional
Bidirectional
Number of Unidirectional Channels
Number of Bidirectional Channels
1
Breakdown Voltage
9.9 V
9.92 V
9.92 V
Clamping Voltage
19.5 V
14.4 V
14.4 V
Peak Pulse Power
600 W
600 W
600 W
Peak Pulse Current
22.5 A
4.4 A
4.4 A
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
STMicroelectronicsSMBJ15A-TR
SMBJ Series 600 W 17.6 V Uni Directional SMT TVS Diode - DO-214AA
STMicroelectronicsSMBJ30A-TR
SMBJ Series 600 W 64.3 V Uni Directional Surface Mount TVS Diode - DO-214AA
STMicroelectronicsSMBJ12A-TR
SMBJ Series 600 W 14 V Uni Directional SMT TVS Diode - DO-214AA
Descriptions
Descriptions de STMicroelectronics SMBJ8.5CA-TR fournies par ses distributeurs.
TVS Diode, Transil SMBJ, Bidirectional, 8.5 V, 19.5 V, DO-214AA (SMB), 2 Pins
DIODE,TVS,8.5V,600W,SMB; Product Range: Transil SMBJ Series; TVS Polarity: Bidirectional; Reverse Stand-Off Voltage Vrwm: 8.5V; Clamping Voltage Vc Max: 19.5V; Diode Case Style: DO-214AA; No. of Pins: 2Pins; Breakdown Voltage Min: 9.4V; Breakdown Voltage Max: -; Peak Pulse Power Dissipation: 600W; Automotive Qualification Standard: -; SVHC: No SVHC (15-Jan-2018); Alternate Case Style: DO-214AA; Capacitance Cd @ Vr Typ: 2800pF; Clamping Voltage @ 8/20µs Max: 19.5V; Diode Type: Bidirectional TVS; External Depth: 3.56mm; External Length / Height: 2.44mm; External Width: 5.59mm; Peak Pulse Current Ippm: 205A; Power Dissipation Pd: 600W; Reverse Leakage Current Max: 5µA; SMD Marking: BBC; Stand-off Voltage: 8.5V; Test Current: 1mA; Uni / Bi Directional Polarity: Bidirectional
Diode,tvs,8.5V,600W,smb; Rango De Producto:Serie Transil Smbj; Polaridad Tvs:Bidireccional; Tensión Stand-Off Inversa, Vrwm:8.5V; Estilo De La Carcasa Del Diodo:Do-214Aa; Núm. De Contactos:2; Tensión De Breakdown Mín.:9.4V |Stmicroelectronics SMBJ8.5CA-TR