STMicroelectronics SMAJ20A-TR
SMAJ Series 400 W 23.4 V Uni Directional Surface Mount TVS Diode - DO-214AC
IHS
Datasheet12 pagesIl y a 2 ans
HQonline
element14 APAC
TME
Future Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+0.70%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Polarity
Unidirectional
Unidirectional
Number of Unidirectional Channels
1
Number of Bidirectional Channels
Breakdown Voltage
23.4 V
23.35 V
23.35 V
Clamping Voltage
32.4 V
32.4 V
32.4 V
Peak Pulse Power
400 W
400 W
400 W
Peak Pulse Current
54 A
12.3 A
12.3 A
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date1980-01-04
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
BournsSMAJ22A
Trans Voltage Suppressor Diode, 400W, 22V V(RWM), Unidirectional, 1 Element, Silicon, DO-214AC
LittelfuseSMAJ24A
SMAJ Series 400 W 24 V Uni-Directional Surface Mount TVS Diode - DO-214AC
BournsSMAJ20A
DO-214AC SMA SMAJ 1 Surface Mount Zener Tvs Diode 22.2V 5muA 400W -55C~150C TJ
Diodes Inc.SMAJ24A-13-F
SMAJ24A Series 400 W 24 V Surface Mount Uni-Directional TVS Diode - DO-214AC
Trans Voltage Suppressor Diode, 400W, 24V V(RWM), Unidirectional, 1 Element, Silicon, DO-220AA
TVS DIODE 24VWM 38.9VC DO214AC / 38.9V Clamp 10.3A Ipp Tvs Diode Surface Mount DO-214AC (SMA)
Descriptions
Descriptions de STMicroelectronics SMAJ20A-TR fournies par ses distributeurs.
54A@8/20us 400W 42.8V 22.2V 20V SMA(DO-214AC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS
Trans Voltage Suppressor Diode, 400W, 20V V(RWM), Unidirectional, 1 Element, Silicon, DO-214AC
0.2Ã×A 12.3A 32.4V 22.2V 20V Unidirectional SMA(DO-214AC) TVS ROHS
Diode TVS Single Uni-Dir 20V 400W 2-Pin SMA T/R
400W TVS, 20V VRM max, SMA, RoHS
STMicroelectronics SCT
TVS DIODE 20VWM 42.8VC DO214AC
TVS DIODE, 400W, 20V, DO-214AC; Product Range: Transil SMAJ Series; TVS Polarity: Unidirectional; Reverse Stand-Off Voltage Vrwm: 20V; Clamping Voltage Vc Max: 42.8V; Diode Case Style: DO-214AC; No. of Pins: 2Pins; Breakdown Voltage Min: 22.2V; Breakdown Voltage Max: -; Peak Pulse Power Dissipation: 400W; Automotive Qualification Standard: -; SVHC: No SVHC (15-Jan-2018)