STMicroelectronics SM6T22CAY
SM6TY Series 600 W 22 V Bi-Directional SMT Automotive Transil Diode - DO-214AA
Fiches techniques et documents
ODG (Origin Data Global)
Datasheet13 pagesIl y a 8 ans
HQonline
element14 APAC
STMicroelectronics
Farnell
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+3.51%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
SnapEDA
Empreinte
Télécharger
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Ce composant
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Polarity
Bidirectional
Bidirectional
Number of Unidirectional Channels
Number of Bidirectional Channels
1
Breakdown Voltage
22 V
22 V
Clamping Voltage
39.3 V
30.6 V
Peak Pulse Power
600 W
600 W
Peak Pulse Current
102 A
19.9 A
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date1980-01-05
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Trans Voltage Suppressor Diode, 600W, 25.6V V(RWM), Bidirectional, 1 Element, Silicon, DO-214AA
Trans Voltage Suppressor Diode, 600W, 23.1V V(RWM), Bidirectional, 1 Element, Silicon, DO-214AA
Trans Voltage Suppressor Diode, 600W, 20.5V V(RWM), Bidirectional, 1 Element, Silicon, DO-214AA
BournsSMBJ24CA
SMD TVS diode, bidirectional, 600 W, 24 V, DO-214AA, Bourns Electronics GmbH SMBJ24CA
BournsSMBJ22CA
16.9A 600W 35.5V 24.4V Bidirectional 22V SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS
BournsSMBJ28CA
TVS Diode, SMBJ, Bidirectional, 28 V, 45.4 V, DO-214AA (SMB), 2 Pins
Descriptions
Descriptions de STMicroelectronics SM6T22CAY fournies par ses distributeurs.
AUTOMOTIVE 600 WATT TVS IN SMB Trans Voltage Suppressor Diode, 600W, 18.8V V(RWM), Bidirectional, 1 Element, Silicon, DO-214AA
Transient Voltage Suppressor, Tvs, Transil Sm6T Series, Bidirectional, 18.8 V, Do-214Aa, 2, 20.9 V Rohs Compliant: Yes |Stmicroelectronics SM6T22CAY
DIODE, TVS, 600W, 20.9V, SMB; Product Range: Transil SM6T Series; TVS Polarity: Bidirectional; Reverse Stand-Off Voltage Vrwm: 18.8V; Clamping Voltage Vc Max: 39.3V; Diode Case Style: DO-214AA; No. of Pins: 2Pins; Breakdown