Stackpole Electronics RMCF0402JT1R00
Res Thick Film 0402 1 Ohm 5% 0.063W(1/16W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Tendance sur 3 mois:
+7.69%
SymboleEmpreinte
SnapEDA
Resistance
1 Ω
1 Ω
1 Ω
Case/Package
0402
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
63 mW
62.5 mW
62.5 mW
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
Pièces détachées
Resistor Thick Film 0402 1 Ohm 5% 1/16w ±200ppm °C Surface Mount Punched Paper Tape and Reel
Yageo GroupAF0402JR-071RL
Res 0402 1 Ohm 5% 0.063W(1/16W) ±200ppm/C Sulfur Resistant Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC0402JR-071RL
Res Thick Film 0402 1 Ohm 5% 0.063W(1/16W) ±200ppm/°C Pad SMD T/R / RES SMD 1 OHM 5% 1/16W 0402
Yageo GroupAC0402JR-071RL
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.063W, 1.1ohm, 50V, 5% +/-Tol, Surface Mount, 0402
PanasonicERJ2GEJ1R0X
Res Thick Film 0402 1 Ohm 5% 0.1W(1/10W) -100ppm/C to 600ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Descriptions
Descriptions de Stackpole Electronics RMCF0402JT1R00 fournies par ses distributeurs.
RMCF Series 0402 0.063 W 1 Ohm ±5 % ±100 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.063W, 1ohm, 50V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 0402
1¦¸ ¡À5% 62.5mW ¡À200ppm/¡æ 0402 1mm*500¦Ìm*400¦Ìm