Eaton MS3112E22-55PZ
MIL Series Connector, 55 Contact(s), Aluminum Alloy, Male, Solder Terminal, Receptacle
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Eaton MS3112E22-55PZ.
IHS
Datasheet76 pagesIl y a 6 ans
Arrow Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+88.89%
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
108
Authorized Distributors
1
Gender
Male
Male
Number of Positions
55
Mount
Panel
Box, Flanges, Panel
Box, Flanges, Panel
Termination
Solder
Solder
Fastening Type
Bayonet
Bayonet
Orientation
Straight
Straight
Contact Plating
Gold
Gold
Voltage Rating
Current Rating
7.5 A
7.5 A
7.5 A
Chaîne d'approvisionnement
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.69.40.20
Introduction Date2019-08-12
Pièces détachées
Circular Connector, Mil-C-26482G Series I, Plug, 55, Pin, Solder, Panel Mount
MIL Series Connector, 41 Contact(s), Aluminum Alloy, Male, Solder Terminal, Receptacle
Amphenol IndustrialPT02E-20-41S(025)
MIL Series Connector, 41 Contact(s), Aluminum Alloy, Female, Solder Terminal, Receptacle
ITT / CannonKPT02E20-41SW
Conn MIL-C-26482 Circular SKT 41 POS Solder ST Box Mount 41 Terminal 1 Port
Amphenol IndustrialPT03A-20-41P
Conn MIL-C-26482 Circular PIN 41 POS Solder ST Jam Nut 41 Terminal 1 Port
Descriptions
Descriptions de Eaton MS3112E22-55PZ fournies par ses distributeurs.
Conn Circular PIN 55 POS Solder ST Flange Mount 55 Terminal 1 Port