Samtec ZF5S-10-01-T-WT-TR
FFC & FPC Connectors Zero Insertion Force Connector for FFC, 0.50 mm (.0197) Pitch
Production
Demande un échantillonFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Samtec ZF5S-10-01-T-WT-TR.
Farnell
Datasheet1 pageIl y a 8 ans
Samtec
element14 APAC
Electro Sonic
JRH Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+217%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
SnapEDA
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Ultra Librarian
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
10,193
Authorized Distributors
6
Number of Circuits
Current Rating
Cable Length
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 4 years ago)
Pièces détachées
Connector, Ffc/fpc, 6Pos, 1Row, 0.5Mm; Pitch Spacing:0.5Mm; No. Of Contacts:6Con
TE Connectivity4-1734592-0
FFC / FPC Board Connector, 0.5 mm, 40 Contacts, Receptacle, Surface Mount Straight, Bottom
Rotary Backlock Connector (0.5-mm pitch, Dual Contact) | CONN FPC 12POS 0.50MM R/A
TE Connectivity1734592-8
TE Connectivity 1734592-8 FFC&FPC Connector Female Unshrouded 0.5mm Pitch
Conn FFC/FPC Connector SKT 10 POS 0.5mm Solder ST SMD Easy-On™ Embossed T/R
FFC/FPC Connector Socket 30 Position 0.5 mm Solder Right Angle Surface Mount Emboss T/R
Descriptions
Descriptions de Samtec ZF5S-10-01-T-WT-TR fournies par ses distributeurs.
FFC / FPC Board Connector, 0.5 mm, 10 Contacts, Receptacle, ZF5S Series
Conn, Ffc/Fpc, Rcpt, 10Pos, 1Row, 0.5Mm; Pitch Spacing:0.5Mm; No. Of Contacts:10Contacts; Gender:Receptacle; Product Range:Zf5S Series; Contact Termination Type:Surface Mount Straight; Contact Position:Bottom; No. Of Rows:1 Row Rohs Compliant: Yes |Samtec, Inc. ZF5S-10-01-T-WT-TR
Drawer Type -55鈩儈+105鈩 10P Bottom Contact Horizontal attachment 0.5mm SMD,P=0.5mm,Surface Mount锛孯ight Angle FFC, FPC (Flat Flexible) Connector Assemblies ROHS