Samtec ZF1-10-01-T-WT-TR
FFC / FPC Board Connector, 1 mm, 10 Contacts, Receptacle, ZF1 Series, Surface Mount, Bottom
Production
Demande un échantillonFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Samtec ZF1-10-01-T-WT-TR.
Newark
Datasheet1 pageIl y a 8 ans
Samtec
element14 APAC
Electro Sonic
JRH Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
+16.57%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Component Search Engine
SymboleEmpreinte
Télécharger
SnapEDA
SymboleEmpreinte
3DTélécharger
Ultra Librarian
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
44,323
Authorized Distributors
6
Gender
Pitch
1 mm
1 mm
1 mm
Number of Positions
10
Termination
Solder
Solder
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Contact Plating
Tin
Tin
Housing Material
Polymer
Polymer
Contact Material
Bronze
Bronze
Actuator Material
Polyphenylene
Polyphenylene
Voltage Rating
Current Rating
1.9 A
1.9 A
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 4 years ago)
Pièces détachées
FFC / FPC Board Connector, 1 mm, 8 Contacts, Receptacle, Easy-On 52271 Series, Surface Mount
4 Position FPC Connector Contacts, Bottom 0.039 (1.00mm) Surface Mount, Right Angle
FFC / FPC Board Connector, 1 mm, 10 Contacts, Receptacle, Easy-On 52808, Surface Mount
Amphenol Communications SolutionsSFW6R-2STE1LF
Conn FFC/FPC Connector SKT 6 POS 1mm Solder RA SMD Embossed T/R
Amphenol Communications SolutionsSFW10S-2STE1LF
1.00mm Flex Connector, SFW Straight series, 10 Position, Top Entry Surface Mount, ZIF
Amphenol Communications SolutionsSFW5S-2STME1LF
Conn FFC/FPC Connector SKT 5 POS 2mm Solder ST SMD Automotive T/R
Descriptions
Descriptions de Samtec ZF1-10-01-T-WT-TR fournies par ses distributeurs.
Conn Ffc/Fpc Conn Skt 10 Pos 1Mm Sldr Ra Smd Rohs Compliant: Yes
Drawer Type -55鈩儈+105鈩 10P Bottom Contact Horizontal attachment 1mm SMD,P=1mm,Surface Mount锛孯ight Angle FFC, FPC (Flat Flexible) Connector Assemblies ROHS