Samtec TSW-216-16-G-S-RA
Pin Header, Board-to-Board, 5.08 mm, 1 Rows, 16 Contacts, Through Hole Right Angle, TSW Series
Production
Demande un échantillonFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Samtec TSW-216-16-G-S-RA.
Samtec
Technical Drawing6 pagesIl y a 6 ans
Datasheet2 pagesIl y a 6 ans
Sager Electronics
Newark
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
90
Authorized Distributors
6
Connector Type
Gender
Male
Male
Fuse
Current Rating
Orientation
Mount
Through Hole
Through Hole
Contact Plating
Gold
Gold
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (Last Updated: 4 years ago)
Pièces détachées
Pin Header, Board-to-Board, 5.08 mm, 1 Rows, 16 Contacts, Through Hole, TSW Series
Descriptions
Descriptions de Samtec TSW-216-16-G-S-RA fournies par ses distributeurs.
Push-Pull,P=5.08mm Pin Headers ROHS
.025"" SQ. POST HEADER .100"" (2,54MM)
HEADER, 5.08MM, THT, R/A, 16WAY;
TSW-216-16-G-S-RA, SAMTEC, INC
Header, 5.08Mm, Through Hole, Right Angle, 16 Position; Connector Systems:Board-To-Board; Pitch Spacing:5.08Mm; No. Of Rows:1Rows; No. Of Contacts:16Contacts; Contact Termination Type:Through Hole Right Angle Rohs Compliant: Yes |Samtec, Inc. TSW-216-16-G-S-RA