Samsung Electro-Mechanics CL43B474KBFNNNE
Cap Ceramic 0.47uF 50V X7R 10% SMD 1812 125°C Embossed T/R
Obsolete
IHS
Datasheet3 pagesIl y a 10 ans
Future Electronics
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
EE Concierge
SymboleEmpreinte
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
62,259
Authorized Distributors
0
Capacitance
470 nF
470 nF
Dielectric
X7R
X7R
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
Tolerance
10 %
10 %
Height
1.25 mm
1.25 mm
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginMainland China, Philippines, South Korea
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2007-11-12
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2018-12-13
LTD Date2018-12-13
Pièces détachées
Yageo GroupC1812C474K5RACTU
1812 C 470nF Ceramic Multilayer Capacitor; 50 VDC; +125degC; X7R Dielec; +/-10%
KYOCERA AVX18125C474KAT2A
50V 470nF X7R ±10% 1812 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Cap Ceramic 0.47uF 250V X7R 10% Pad SMD 1812 Soft Termination 125C Automotive T/R
Yageo GroupC1812C474K5RACTM
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.47uF, Surface Mount, 1812
Yageo GroupC1812X474K5RACTU
Descriptions
Descriptions de Samsung Electro-Mechanics CL43B474KBFNNNE fournies par ses distributeurs.
CL 1812 (4532Metric) Ceramic Capacitor 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm X7R ±10% 0.47muF
CL43 Series 0.47 uF 50 V ±10 % Tolerance X7R SMT Multilayer Ceramic Capacitor