Rubycon 6.3TZV1000M8X10.5
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR TZV 6.3V 1000muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Rubycon 6.3TZV1000M8X10.5.
IHS
Datasheet2 pagesIl y a 3 ans
JRH Electronics
HQonline
element14 APAC
Garrett
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-8.49%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Capacitance
1 mF
1 mF
1 mF
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
3333
Voltage Rating (DC)
6.3 V
6.3 V
6.3 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
160 mΩ
170 mΩ
170 mΩ
Life (Hours)
2000 hours
2000 hours
Ripple Current
360 mA
270 mA
270 mA
Height - Seated (Max)
10.4902 mm
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Introduction Date2005-10-15
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
PanasonicEEEFK0J102P
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR FK 6.3V 1000muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
PanasonicEEEFK0J102AP
PanasonicEEEFK0J102GP
KYOCERA AVXUUX0J102MNL1GS
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UUX 6.3V 1000muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
KYOCERA AVXUUR1A102MNL1GS
UR Series 1000 uF 10 V 85°C Ø10 x 10.5mm SMT Chip Aluminum Electrolytic Cap
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, 1000uF, Surface Mount, 4141
Descriptions
Descriptions de Rubycon 6.3TZV1000M8X10.5 fournies par ses distributeurs.
1000uF 6.3V 600mA@100kHz ±20% SMD,D8xL10.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, 1000uF, Surface Mount, 3333
Cap Aluminum Lytic 1000uF 6.3V 20% (8 X 10.5mm) SMD 600mA 2000h 105C T/R
CAP, 1000µF, 6.3V, RADIAL, SMD; AE Capacitor Case: Radial Can - SMD; Capacitance: 1000µF; Voltage Rating: 6.3V; ESR: -; Product Range: TZV Series; Lifetime @ Tempera; Available until stocks are exhausted Alternative available
Aluminum Electrolytic Capacitor, 1000Uf, 6.3V, 20%, Smd; Capacitor Case/Package:Radial Can - Smd; Capacitance:1000Μf; Voltage(Dc):6.3V; Esr:-; Lifetime @ Temperature:2000 Hours @ 105°C; Polarity:Polar; Product Range:Tzv Series Rohs Compliant: Yes |Rubycon 6.3TZV1000M8X10.5