Rubycon 450WXA47MEFC18X25
47uF 450V ±20% 412.5mA@10kHz Plugin, D18xL25mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Rubycon 450WXA47MEFC18X25.
IHS
Datasheet2 pagesIl y a 9 ans
Newark
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-6.22%
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
2,321
Authorized Distributors
3
Capacitance
47 µF
47 µF
47 µF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
450 V
450 V
450 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
2000 hours
10000 hours
Ripple Current
275 mA
1.2 A
1.2 A
Height - Seated (Max)
27.0002 mm
24.9936 mm
24.9936 mm
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
PanasonicECA2VHG470
Cap Aluminum Lytic 47uF 350V 20% (16 X 25mm) Radial 7.5mm 230mA 2000h 105C Automotive Bulk
PanasonicECA-2VM470
Panasonic ECA2VM470 - Aluminum Electrolytic Capacitors (Radial Lead Type)
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 400V, 20% +Tol, 20% -Tol, 47uF
Cap Aluminum Lytic 47uF 400V 20% (16 X 25mm) Radial 7.5mm 250mA 2000h 85C Bulk
NichiconUVK2V470MHD
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 350V, 20% +Tol, 20% -Tol, 47uF, Through Hole Mount
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LAK 400V 47muF ±20% 0.866Dia 22.00mm
Descriptions
Descriptions de Rubycon 450WXA47MEFC18X25 fournies par ses distributeurs.
Cap Aluminum Lytic 47uF 450V 20% (18 X 25mm) Radial 7.5mm 275mA 2000h 105C Automotive Bulk
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 450V, 20% +Tol, 20% -Tol, 47uF, Through Hole Mount
CAPACITOR ALUM ELECT, 47UF, 450V, 20%, RADIAL; Capacitance:47µF; Capacitance Tolerance:± 20%; Diameter:18mm; Height:25mm; Lead Spacing:7.5mm; Life Time @ Temperature:2000 hours @ 105°C; Operating Temperature Max:105°C; Series:WXA ;RoHS Compliant: Yes