Rubycon 450VXH180MEFCSN22X40
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR VXH 450V 180muF ±20% 0.866Dia 22.00mm
IHS
Datasheet3 pagesIl y a 3 ans
Newark
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-1.99%
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
1,469
Authorized Distributors
6
Capacitance
180 µF
180 µF
180 µF
Mount
Through Hole
Screw
Screw
Case/Package
Radial
Aluminum
Aluminum
Voltage Rating (DC)
450 V
450 V
450 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
5000 hours
2000 hours
Ripple Current
1.27 A
1.05 A
1.05 A
Height - Seated (Max)
42.0116 mm
42.4942 mm
42.4942 mm
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
NichiconUPT2G181MRD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPT 400V 180muF ±20% 0.866Dia 22.00mm
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 400V, 20% +Tol, 20% -Tol, 180uF, Through Hole Mount
United Chemi-ConELXS451VSN181MQ35S
Cap Aluminum Lytic 180uF 450V 20% (25.4 X 35mm) Snap-In 10mm 1060mA 5000h 105C Automotive
United Chemi-ConELXS401VSN181MP35S
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 400V, 20% +Tol, 20% -Tol, 180uF
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LGX 400V 180muF ±20% 0.866Dia 22.00mm
United Chemi-ConELXS451VSN181MP45S
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 450V, 20% +Tol, 20% -Tol, 180uF
Descriptions
Descriptions de Rubycon 450VXH180MEFCSN22X40 fournies par ses distributeurs.
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 450V, 20% +Tol, 20% -Tol, 180uF, Through Hole Mount
Cap Aluminum Lytic 180uF 450V 20%( 22 X 40mm) Snap-In 10mm 1270mA 5000h 105C Bulk
1.27A@120Hz ±20% 10mm 450V 180uF Plugin,D22xL40mm Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS
CAPACITOR ALUM ELECT, 180UF, 450V, 20%, RADIAL; Capacitance:180µF; Capacitance Tolerance:± 20%; Diameter:22mm; Height:40mm; Lead Spacing:10mm; Life Time @ Temperature:5000 hours @ 105°C; Operating Temperature Max:105°C; Series:VXH ;RoHS Compliant: Yes