Nichicon LGX2G181MELZ35
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LGX 400V 180muF ±20% 0.866Dia 22.00mm
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Nichicon LGX2G181MELZ35.
Future Electronics
Datasheet3 pagesIl y a 3 ans
Datasheet2 pagesIl y a 16 ans
Nichicon SCT
TME
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-3.02%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
2,484
Authorized Distributors
6
Capacitance
180 µF
180 µF
180 µF
Mount
Chassis Mount
Screw
Screw
Case/Package
Radial
Aluminum
Aluminum
Voltage Rating (DC)
400 V
400 V
400 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
1.382 Ω
1.382 Ω
Life (Hours)
5000 hours
2000 hours
Ripple Current
860 mA
950 mA
950 mA
Height - Seated (Max)
37.0078 mm
35.0012 mm
35.0012 mm
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2006-09-07
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LGX 450V 180muF ±20% 0.984Dia 25.00mm
Cap Aluminum Lytic 180uF 450V 20% (25 X 35mm) Snap-In 10mm 1030mA 5000h 105C Automotive Bulk
United Chemi-ConELXS451VSN181MQ35S
Cap Aluminum Lytic 180uF 450V 20% (25.4 X 35mm) Snap-In 10mm 1060mA 5000h 105C Automotive
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR VXH 450V 180muF ±20% 0.984Dia 25.00mm
LGX Series 180 uF 400 V 105 °C Ø 30 x 30 mm Snap-In Aluminum Electrolytic Cap
United Chemi-ConELXS451VSN181MP45S
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 450V, 20% +Tol, 20% -Tol, 180uF
Descriptions
Descriptions de Nichicon LGX2G181MELZ35 fournies par ses distributeurs.
Cap Aluminum Lytic 180uF 400V 20% (22 X 35mm) Snap-In 10mm 860mA 5000h 105C Bulk
GX Series 180 uF 400 V 105°C Ø22 x 35 mm Snap-In Aluminum Electrolytic Cap
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 400V, 20% +Tol, 20% -Tol, 180uF, Chassis Mount
卤20% 860mA@120Hz 10mm 400V 180uF Plugin,D22xL35mm Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS
105degC Long Life, Smaller-Sized Snap-in Terminal Type, 180 μ F, 400 V, -25 to 105°C, RoHS