Rubycon 450BXW33MEFR12.5X30
BXW Radial Can aluminum electrolytic capacitor 0.492Dia 12.50mm ±20% 33muF 450V
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Rubycon 450BXW33MEFR12.5X30.
IHS
Datasheet4 pagesIl y a 3 ans
JRH Electronics
Master Electronics
Farnell
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-0.55%
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
6,194
Authorized Distributors
6
Capacitance
33 µF
33 µF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
450 V
450 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
12000 hours
12000 hours
Ripple Current
400 mA
400 mA
Height - Seated (Max)
32.004 mm
31.496 mm
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
United Chemi-ConEKXJ451ELL330MU25S
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 450V, 20% +Tol, 20% -Tol, 33uF
NichiconUCY2W330MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UCY 450V 33muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
BXW Radial Can aluminum electrolytic capacitor 0.394Dia 10.00mm ±20% 33muF 400V
United Chemi-ConEKXJ451ELL330MK30S
Cap Aluminum Lytic 33uF 450V 20% (12.5 X 30mm) Radial 5mm 400mA 12000h 105C Automotive Bulk
United Chemi-ConEKXJ401ELL330MJ35S
33uF 400V ±20% 300mA@120Hz Plugin,D10xL35mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 400V, 20% +Tol, 20% -Tol, 33uF
Descriptions
Descriptions de Rubycon 450BXW33MEFR12.5X30 fournies par ses distributeurs.
33uF 450V ±20% 400mA@120Hz Plugin,D12.5xL30mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 450V, 20% +Tol, 20% -Tol, 33uF, Through Hole Mount
Cap Aluminum Lytic 33uF 450V 20%( 12.5 X 30mm) Radial 5mm 400mA 12000h 105C
33¦ÌF 450V ¡À20% 5mm 12000h@ 105¡ãC 1A@ 100 kHz,400mA@ 120Hz ,D12.5xL30mm 12.5mm*30mm*32mm
Cap, Alu Elec, 33Uf, 450V, Radial; Capacitance:33Μf; Voltage Rating:450V; Product Range:Bxw Series; Capacitance Tolerance:± 20%; Capacitor Terminals:Radial Leaded; Diameter:12.5Mm; Lead Spacing:5Mm; Height:30Mm; Operating Temperaturerohs Compliant: Yes |Rubycon 450BXW33MEFR12.5X30