Rubycon 25YXH470MT810X16
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 470uF, Through Hole Mount
Obsolete
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Rubycon 25YXH470MT810X16.
IHS
Datasheet3 pagesIl y a 12 ans
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
8,316
Authorized Distributors
0
Capacitance
470 µF
470 µF
470 µF
Mount
Radial
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Aluminum
Radial
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
25 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
10000 hours
10000 hours
Ripple Current
665.5 mA
321 mA
321 mA
Height - Seated (Max)
16.002 mm
16.002 mm
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Introduction Date2011-02-17
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 16V, 20% +Tol, 20% -Tol, 470uF, Through Hole Mount
Cap Aluminum Lytic 470uF 35V 20% (10 X 16mm) Radial 5mm 1760mA 10000h 105C Ammo Pack
Descriptions
Descriptions de Rubycon 25YXH470MT810X16 fournies par ses distributeurs.
CAP ALUM 470UF 20% 25V RADIAL
Elco Rad 470uF 25V 10X16mm 105C 7000h
Radial Electrolytic Capacitor Dimensions ø x L: 10 x 16 mm Temperature range: -40 ... +105 °C Capacitance tolerance: ±20% IEC-climate category: 40/105/56 Pitch: 5 mm Service life: 7000 h Capacitance: 470 uF Rated voltage: 25 VDC ø d: 0.6 mm