Rubycon 16YXF2200MEFC12.5X25
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR YXF 16V 2200muF 卤20% 0.492Dia 12.50mm
Obsolete
IHS
Datasheet2 pagesIl y a 4 ans
JRH Electronics
element14 APAC
Newark
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-12.94%
Stock
9,458
Authorized Distributors
6
Capacitance
2.2 mF
2.2 mF
2.2 mF
Voltage Rating (DC)
16 V
16 V
16 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
15 mΩ
15 mΩ
Ripple Current
1.32 A
3.19 A
3.19 A
Height - Seated (Max)
27.0002 mm
27.0002 mm
27.0002 mm
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Introduction Date2010-09-20
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2024-12-31
LTD Date2025-12-31
Pièces détachées
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 2200uF, Through Hole Mount
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UHE 6.3V 2200muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 16V, 20% +Tol, 20% -Tol, 2200uF
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR ZLH 10V 2200muF 卤20% 0.394Dia 10.00mm
PanasonicEEUFR1A222L
Panasonic EEUFR1A222L - Aluminum Electrolytic Capacitors (Radial Lead Type)
PanasonicEEUFR1A222LB
Panasonic EEUFR1A222LB - Aluminum Electrolytic Capacitors (Radial Lead Type)
Descriptions
Descriptions de Rubycon 16YXF2200MEFC12.5X25 fournies par ses distributeurs.
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 16V, 20% +Tol, 20% -Tol, 2200uF, Through Hole Mount
Cap Aluminum Lytic 2200uF 16V 20% (12.5 X 25mm) Radial 5mm 1.65A 10000h 105C Bulk
CAP ALUM 2200UF 20% 16V RADIAL / 2200 µF 16 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 10000 Hrs @ 105°C
CAP, 2200µF, 16V, 20%; Capacitance: 2200µF; Voltage Rating: 16V; Product Range: YXF Series; Capacitance Tolerance: ± 20%; Capacitor Terminals: Radial Leaded; Diamete; Available until stocks are exhausted Alternative available
Capacitor Alum Elect, 2200Uf, 16V, 20%, Radial; Capacitance:2200Μf; Voltage(Dc):16V; Capacitance Tolerance:± 20%; Lifetime @ Temperature:10000 Hours @ 105°C; Polarity:Polar; Capacitor Case/Package:Radial Leaded; Lead Spacing:5Mm Rohs Compliant: Yes |Rubycon 16YXF2200MEFC12.5X25