Rubycon 16YXF2200M12.5X25
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 16V, 20% +Tol, 20% -Tol, 2200uF, Through Hole Mount
Obsolete
Page du fabricantFiche technique
Prix et stock
DistributorSKUMinPkg
UnikeyIC16YXF2200M12.5X25255Cut Tape
9h
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour Rubycon 16YXF2200M12.5X25.
IHS
Datasheet2 pagesIl y a 13 ans
_legacy Avnet
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-76.10%
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
220
Authorized Distributors
0
Capacitance
2.2 mF
2.2 mF
2.2 mF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
16 V
16 V
16 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
15 mΩ
15 mΩ
Life (Hours)
10000 hours
7000 hours
Ripple Current
1.32 A
3.19 A
3.19 A
Height - Seated (Max)
27.0002 mm
27.0002 mm
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 16V, 20% +Tol, 20% -Tol, 2200uF
KYOCERA AVXUPW1C222MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPW 16V 2200muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR ZLH 16V 2200muF ±20% 0.492Dia 12.50mm
United Chemi-ConEKYB160ELL222MJ30S
Cap Aluminum Lytic 2200uF 16V 20%( 10 X 30mm) Radial 5mm 2230mA 10000h 105C Bulk
Descriptions
Descriptions de Rubycon 16YXF2200M12.5X25 fournies par ses distributeurs.
ELCO RAD 2200uF 16V 105C LOW IMPEDANCE 5mm 12.5x25
2.2mF 16V ¡À20% 5mm 10000h 1.65A 12.5mm*25mm*25mm
CAPACITOR, 2200UF 16V CAPACITOR, 2200UF 16V; CAPACITANCE:2200UF; VOLTAGE RATING, DC:16V; CAPACITOR DIELECTRIC TYPE:ALUMINIUM ELECTROLYTIC; SERIES:YXF; TEMP, OP. MAX:105(DEGREE C); TEMP, OP. MIN:-40(DEGREE C); TOLERANCE, :20%; ;ROHS COMPLIANT: YES
CAPACITOR, 2200UF, 16V; Application:High Temperature; Capacitance:2200µF; Tolerance, Capacitance:± 20%; Series:YXF; Voltage, Rating:16V dc; Capacitor Dielectric Type:Aluminium Electrolytic; Case Style:Radial; External Length / Height:25mm; Body Diameter:12.5mm; Lead Spacing:5mm; Operating Temperature Range:-40°C to +105°C; AC Ripple Current:1646mA; Impedance:0.06ohm; Impedance Frequency:100kHz; Lead Diameter:0.6mm; Leakage Current:352µA; Operating Lifetime:10000h; Ripple Current Frequency:100kHz; Temp, Op. Max:105°C; Temp, Op. Min:-40°C; Temperature, Impedance:20°C; Temperature, Ripple Current:105°C; Terminal Type:Wire Ended; Tolerance, +:20%; Tolerance, -:20%; Voltage Rating, DC:16V