ROHM MCR25JZHJ150
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 15ohm, 200V, 5% +/-Tol, 200ppm/Cel, Surface Mount, 1210
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour ROHM MCR25JZHJ150.
IHS
Datasheet10 pagesIl y a 2 ans
Future Electronics
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
8,380
Authorized Distributors
0
Resistance
15 Ω
15 Ω
15 Ω
Case/Package
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Power Rating
500 mW
500 mW
500 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
200 ppm/°C
200 ppm/°C
200 ppm/°C
Introduction Date1996-12-01
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2024-03-01
LTD Date2024-03-01
Pièces détachées
PanasonicERJ-P14J150U
Res Thick Film 1210 15 Ohm 5% 0.5W ±200ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
PanasonicERJ-14YJ150U
Res Thick Film 1210 15 Ohm 5% 1/2W ±200ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Res Thick Film 1210 15 Ohm 5% 0.5W(1/2W) ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive
Res Thick Film 1210 15 Ohm 5% 0.5W(1/2W) ±200ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 1210 15 Ohm 5% 1W ±200ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
PanasonicERJ-T14J150U
Res Thick Film 1210 15 Ohm 5% 1/2W ±200ppm/°C Molded SMD SMD Embossed Carrier T/R
Descriptions
Descriptions de ROHM MCR25JZHJ150 fournies par ses distributeurs.
RES 1210 15 OHM 1/4W 5% SMD