ROHM MCR25JZHF6340
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.5W, 634ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1210
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour ROHM MCR25JZHF6340.
Stock
14,764
Authorized Distributors
0
Resistance
634 Ω
634 Ω
634 Ω
Case/Package
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
500 mW
500 mW
500 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Introduction Date1999-01-09
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
Pièces détachées
Yageo GroupRC1210FR-07634RL
General Purpose Chip Resistor Thick Film 1210 634Ohm 1% Paper T/R
PanasonicERJ-14NF6340U
Res Thick Film 1210 634 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/°C Molded SMD Embossed Carrier T/R
Yageo GroupRC1210FR-07619RL
RC Series 1210 0.5 W 619 Ohm ±1% ±100 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
500mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 620Ω 1210 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
PanasonicERJ-14NF6810U
Res Thick Film 1210 681 Ohm 1% 0.5W(1/2W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.5W, 680ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1210
Descriptions
Descriptions de ROHM MCR25JZHF6340 fournies par ses distributeurs.
RES 1210 634 OHM 1/4W 1% SMD