ROHM MCR18EZPF8202
Res Thick Film 1206 82K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/°C Epoxy Resin Pad SMD Automotive T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour ROHM MCR18EZPF8202.
SymboleEmpreinte
SnapEDA
Stock
30,969
Resistance
82 kΩ
82 kΩ
82 kΩ
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Pièces détachées
Res Thick Film 1206 82K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/°C Pad SMD T/R
Res Thick Film 1206 75K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Epoxy Resin Pad SMD T/R
MCR FIXED RESISTOR 1206 (3216Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 80.6kOhm 0.25W 1/4W
Res Thick Film 1206 75K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupRC1206FR-0775KL
250mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 75kΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 1206 82.5K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Descriptions
Descriptions de ROHM MCR18EZPF8202 fournies par ses distributeurs.
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 82000ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1206
MCR FIXED RESISTOR 1206 (3216Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 82kOhm 0.25W 1/4W