ROHM MCR18EZPF7502
Surface Mount Thick Film Chip Resistor 1206 Case 75K Ohms 1% Tolerance 100 PPM
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour ROHM MCR18EZPF7502.
IHS
Datasheet10 pagesIl y a 2 ans
Future Electronics
Stock
64,095
Resistance
75 kΩ
75 kΩ
75 kΩ
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Pièces détachées
PanasonicERJ8ENF7502V
Res Thick Film 1206 75K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 1206 75K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupRC1206FR-0775KL
250mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 75kΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupAC1206FR-0775KL
Yageo GroupRC1206FR-1375KL
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 75000ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Res Thick Film 1206 75K Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Descriptions
Descriptions de ROHM MCR18EZPF7502 fournies par ses distributeurs.
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 75000ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1206
75K¦¸ ¡À1% 250mW ¡À100ppm/¡æ 1206 3.2mm*1.6mm*650¦Ìm