ROHM MCR18EZPF7501
Res Thick Film 1206 7.5K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour ROHM MCR18EZPF7501.
Stock
17,332
Authorized Distributors
2
Resistance
7.5 kΩ
7.5 kΩ
7.5 kΩ
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Pièces détachées
PanasonicERJ-8ENF7501V
Res Thick Film 1206 7.5K Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 1206 7.5K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC1206FR-077K5L
Res Thick Film 1206 7.5K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupAC1206FR-077K5L
250mW Thick Film Resistors 300V ±1% ±100ppm/℃ 7.5kΩ 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Descriptions
Descriptions de ROHM MCR18EZPF7501 fournies par ses distributeurs.
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 7500ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1206
RES RESIN BASED 1206 7.5K OHM 1/4W 1% SMD
7.5K¦¸ ¡À1% 250mW ¡À100ppm/¡æ 1206 3.2mm*1.6mm*650¦Ìm