ROHM MCR18EZPF39R0
Res Thick Film 1206 39 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Epoxy Resin Pad SMD Automotive T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour ROHM MCR18EZPF39R0.
IHS
Datasheet10 pagesIl y a 2 ans
Future Electronics
Historique des stocks
Tendance sur 3 mois:
-0.22%
Resistance
39 Ω
39 Ω
39 Ω
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginPhilippines, Thailand
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2006-06-07
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
Pièces détachées
Res Thick Film 1206 39 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupAC1206FR-0739RL
Res Thick Film 1206 36.5 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC1206FR-0737R4L
250mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 37.4Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC1206FR-0740R2L
250mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 40.2Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 1206 38.3 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Descriptions
Descriptions de ROHM MCR18EZPF39R0 fournies par ses distributeurs.
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 39ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1206
MCR FIXED RESISTOR 1206 (3216Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 39Ohm 0.25W 1/4W
RES RESIN BASED 1206 39 OHM 1/4W 1% SMD