ROHM MCR18EZPF36R0
Res Thick Film 1206 36 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Epoxy Resin Pad SMD Automotive T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour ROHM MCR18EZPF36R0.
IHS
Datasheet10 pagesIl y a 2 ans
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
EE Concierge
SymboleEmpreinte
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
35,101
Authorized Distributors
2
Resistance
36 Ω
36 Ω
36 Ω
Case/Package
1206
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginPhilippines, Thailand
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2006-06-07
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
Pièces détachées
Yageo GroupRC1206FR-0737R4L
250mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 37.4Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRC1206FR-0734R8L
250mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 34.8Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thick Film 1206 39 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 1206 33 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Molded SMD Automotive Paper T/R
Res Thick Film 1206 36.5 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Res Thick Film 1206 38.3 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Descriptions
Descriptions de ROHM MCR18EZPF36R0 fournies par ses distributeurs.
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 36ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1206
RES RESIN BASED 1206 36 OHM 1/4W 1% SMD
SMD Resistor 36R 1% 1/4W TF 1206