ROHM MCR18EZPF1600
Surface Mount Thick Film Chip Resistor 1206 Case 160 Ohms 1% Tolerance 100 PPM
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour ROHM MCR18EZPF1600.
IHS
Datasheet10 pagesIl y a 2 ans
Future Electronics
Modèles CAO
SOURCEECADMCADFICHIERS
EE Concierge
SymboleEmpreinte
Ultra Librarian
SymboleEmpreinte
Télécharger
Le site partenaire s’ouvrira dans un nouvel onglet lorsque vous téléchargez ses modèles de CAO.
Pièces de rechange
Price @ 1000
Stock
53,084
Authorized Distributors
2
Resistance
160 Ω
160 Ω
160 Ω
Case/Package
1206
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Composition
Thick Film
Thick Film
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Chaîne d'approvisionnement
Country of OriginPhilippines, Thailand
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2006-06-07
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
Pièces détachées
PanasonicERJ8ENF1600V
Res Thick Film 1206 160 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Yageo GroupRC1206FR-07160RL
250mW Thick Film Resistors 200V ±100ppm/℃ ±1% 160Ω 1206 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupAC1206FR-07160RL
PanasonicERJ-8ENF1580V
Res Thick Film 1206 158 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 1206 174 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 158ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1206
Descriptions
Descriptions de ROHM MCR18EZPF1600 fournies par ses distributeurs.
Res Thick Film 1206 160 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Epoxy Resin Pad SMD Automotive T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 160ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1206
RES RESIN BASED 1206 160 OHM 1/4W 1% SMD
1206 (3216Metric) FIXED RESISTOR MCR 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm 0.25W 1/4W 160Ohm ±100ppm/C