ROHM MCR18EZPF1504
Res Thick Film 1206 1.5M Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour ROHM MCR18EZPF1504.
IHS
Datasheet10 pagesIl y a 2 ans
DigiKey
Stock
21,976
Authorized Distributors
0
Resistance
1.5 MΩ
1.5 MΩ
1.5 MΩ
Case/Package
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Chaîne d'approvisionnement
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
Pièces détachées
Res Thick Film 1206 1.5M Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Epoxy Resin Pad SMD T/R
PanasonicERJ8ENF1584V
Res Thick Film 1206 1.58M Ohm 1% 0.25W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
MCR FIXED RESISTOR 1206 (3216Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 1.65MOhm 0.25W 1/4W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 1400000ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
PanasonicERJ-8ENF1474V
Res Thick Film 1206 1.47M Ohm 1% 0.25W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 1206 1.54M Ohm 1% 0.25W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Descriptions
Descriptions de ROHM MCR18EZPF1504 fournies par ses distributeurs.
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 1500000ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1206