ROHM MCR18EZPF1104
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.25W, 1100000ohm, 200V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 1206
Fiches techniques et documents
Téléchargez les fiches techniques et la documentation du fabricant pour ROHM MCR18EZPF1104.
IHS
Datasheet10 pagesIl y a 2 ans
Stock
15,100
Authorized Distributors
2
Resistance
1.1 MΩ
1.1 MΩ
1.1 MΩ
Case/Package
1206
Tolerance
1 %
1 %
1 %
Power Rating
250 mW
250 mW
250 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Introduction Date2006-06-07
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
Pièces détachées
Res Thick Film 1206 1.1M Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Epoxy Resin Pad SMD T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 1070000ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
MCR FIXED RESISTOR 1206 (3216Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 1.18MOhm 0.25W 1/4W
PanasonicERJ-8ENF1054V
Res Thick Film 1206 1.05M Ohm 1% 0.25W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
PanasonicERJ8ENF1134V
Res Thick Film 1206 1.13M Ohm 1% 0.25W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
TE ConnectivityCRG1206F1M0
Fixed Resistor, Thick Film, 0.25W, 1000000ohm, 200V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 1206
Descriptions
Descriptions de ROHM MCR18EZPF1104 fournies par ses distributeurs.
RES RESIN BASED 1206 1.10M OHM 1/4W 1% SMD